Kimdir, Kimlerdendir?

İsmim Cemre Uçaryılmaz. 1995 Mart ayında Balıkesir’de doğdum. Hakkımda biraz fikir sahibi olmak için Koç burcunun özelliklerine bakabilirsiniz, burcumun özelliklerini %1500 taşıyorum. Boğaziçi Üniversitesi’nde Moleküler Biyoloji ve Genetik ‘ten Ocak 2019 itibari ile mezun oldum ? 2020 Ekim’de de Koç Üniversitesi’nde Hücresel ve Moleküler Tıp yüksek lisansıma başladım.

Boğaziçi Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik’ te 5 yılım nasıl geçti yukarıdan ve buradan okuyabilirsiniz. 2020 yılında kendime bir sene “gap year” verdim, akademik hayat koşuşturmacasına geçmeden önce biraz dinleneyim istiyorum.

Okul, hobi

Liseyi Türkiye’de hazırlık sınıfı olan 10 devlet okulundan biri olan Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi’nde okudum. Çok sosyal bir okulda eğitim aldım ve bununla hep gurur duydum. Üniversitede şu an okuduğum bölümü ilkokul dördüncü sınıftan beri isteyerek ve bilinçli bir şekilde tercih ettim, bu yüzden istediğinizi sorabilirsiniz.

Liseye kadar olan sürede org, bale, cimnastik ve halk oyunları kurslarına gittim. Lisede İngilizce, Almanca ve İspanyolca öğrendim. Biyoloji Olimpiyat takımındaydım. Üniversitede salsa ve tenis dersleri aldım ama devam ettiremedim. Şimdi de kendi kendime İtalyanca öğreniyorum.

Neden blog yazıyorum?

Hatırlar mısınız bilmiyorum ama bundan bi’ 10 yıl kadar önce Mynet’in Mysite uygulaması vardı ve kişiye özel websitesi kurulumu sağlıyordu. Benim de “blogger”lık ile tanışmam o zaman oldu diyebilirim.

Üniversite tercihi yapacakken birsürü kişiye bölümle ilgili sorular sordum ve 1 kişi bile cevap vermedi. Bu da beni çok üzünce ben kendim insanlara yardımcı olmak istedim ve hem bölümüm hem hayatım hakkında bilgi vermek için bu blogu kurdum.

Daha önce bir yabancı mektup alma sitesinde Türk eğitim sistemini soran birine sayfalarca cevap yazdım ve aldığım cevap “ok” oldu. Sorulara hiç üşenmeden cevap verebiliyorum, lütfen sormaktan çekinmeyin! Instagram, Twitter ya da mail üzerinde kolaylıkla ulaşabilirsiniz 🙂

Bu ara sağlık problemlerim sebebi ile geç dönüş yapabiliyorum ama geç de olsa mutlaka dönüş yapıyorum, kusuruma bakmayın lütfen ?

E-mail: [email protected]

Instagram: cemreucaryilmaz
https://www.instagram.com/cemreucaryilmaz/

Twitter: cemreucaryilmaz
https://twitter.com/cemreucaryilmaz